Úřad práce Brno

nabídka zaměstnání, Práce, Úřad práce Brno
Úřad práce Brno

Úřad práce v Brně sídlí v centru města na ulici Trnitá, v těsné blízkosti kostela Neposkvrněného početí Panny Marie. Hlavní úlohou úřadu práce v Brně je společně s klienty vyhledávat vhodná zaměstnání a pomáhat tak bojovat s nezaměstnaností, která je v celém Jihomoravském kraji velmi vysoká. V porovnání s průměrem republiky má Jihomoravský kraj asi o 1 % vyšší nezaměstnanost. Ta v kraji navíc meziročně ve třetím čtvrtletí roku 2012 stoupla o 0,15 %. Na druhou stranu je v kraji jeden z nejvyšších průměrných platů ve státě.

Mnoho nabídek zaměstnání

Ačkoliv úřad práce eviduje na 50 tisíc nezaměstnaných v celém kraji, zároveň také každý den uveřejňuje mnoho pracovních míst, o které mohou nezaměstnaní usilovat. Drtivá většina volných pracovních míst spadá přímo pod město Brno. Největší šanci tak mají jeho obyvatelé, případně lidé ochotní za prací dojíždět, ale ani samotná jihomoravská metropole nemá výrazně nižší míru nezaměstnanosti, než zbytek kraje.

Vysoký je i počet osob, které o práci vůbec nejeví zájem. Bohužel i přes tento fakt je stále mnohonásobně více osob, které aktivně práci hledají, než nabízených pracovních míst. Pro zvýšení šance na zisk práce je zcela nutné hledat zaměstnání i jinými způsoby. Jde především o pravidelné procházení inzertních portálů, nebo o registraci u pracovní agentury.

Pro informace o ostatních úřadech práce, včetně aktuálních nabídek zaměstnání, navštivte web uradyprace.flek.cz